Gyakran Ismételt Kérdések

Meddig érvényes a recept/vény?

Gyógyászati segédeszközök esetében 90 naptári nap.

Mikor van nyitva a gyógyászati segédeszköz bolt?

A rendes nyitvatartási idő:

Hétfő-Péntek: 8:00-12:00 és 12.30-16:30

Szombat: 8:00:12:00

Mit tegyek, ha a rendes nyitvatartási időn kívül feltétlenül szükségem van gyógyászati segédeszközre?
(pl. teljesen kifogytam nadrágpelenkából vagy éppen térdsérülésem miatt a receptet azonnal szeretném kiváltani)

Ilyen esetekben hívja a következő telefonszámot: 30/351-51-30 (Használjon hívószámkijelzést, hogy hívása célba érjen!)  

Amennyiben lehetőségünk van rá, úgy a "vészhelyzeteket" orvosoljuk. Ellenőrizzük, hogy van-e mozgósítható kollégánk Ajkán és szerencsés esetben egy előre egyeztetett időpontban kiszolgáljuk a szükséges gyógyászati segédeszközt.

A segítségnyújtás részünkről nem kötelező ígérvény, nincs extra díja.

Nyaralásunk közepette sajnos segíteni mi sem tudunk, ezért előre is szíves türelmét kérjük a rendes nyitvatartási idő kezdetéig.

 

Mi tegyek, ha tönkrement az inhalátorom és szükségem van azonnal egy kölcsönkészülékre?

Pánikra semmi szükség.

Ilyen helyzetekre régen felkészültünk, ezért egy kölcsönkészülék folyamatosan rendelkezésre áll az ajkai gyógyászati boltunkban.

A kölcsönbe adás idejére kauciót kérhetünk. 

Mi az a gyógyászati segédeszköz?

A gyógyászati segédeszközt a szakzsargon GYSE-nek rövidíti.

Nagy általánosságban nézve minden olyan orvos által recepten felírt termék, mely nem gyógyszerféleség.

Olyan termékekre kell gondolni, mint: nadrágpelenka, inkontinencia betét, katéter, vizeletgyűjtő zsák, bokaortézis/bokarögzítő, térdortézis/térdrögzítő, merev nyakrögzítő, paróka, mellprotézis, protézistartó melltartó, méhgyűrű, vércukormérő készülék, vércukormérő teszt, medenceszorító öv, ágyék-keresztcsonti ortézis, csuklóortézis/csuklórögzítő, kézortézis/kézrögzítő, kompressziós harisnya, talpbetét/lúdtalpbetét, kötszer, ragtapasz, inhalátor, szívókészülék, sérvkötők, fecskendő, injekciós tű, TENS/izomstimulátor/idegstimulátor, légzésmérő, kerekesszék, rollátor (guruló járókeret), lépcsőnjáró, járóbot, háromlábú bot, hónaljmankó, könyökmankó, sztómaterápiás zsák, tracheostomiás kanül, moped, elektromos kerekesszék, fürdőkád ülőke, szobai WC, WC magasító, antidecubitus matrac, antidecubitus párna.

 

Amennyiben ilyen termékre van szüksége, azokat orvosi rendelvény alapján receptre kiszolgáljuk Önnek. Lehetősége van a segédeszközök megvásárlására recept nélkül is.

Melyik Egészségpénztár (EP) kártyájával tudok fizetni?

Az egészségkártyával való fizetést a Patika, a Provita és a Vitamin Egészségpénztárak tagjainak biztosítjuk.

A többi egészségpénztárral általában "csak" készpénz opciós szerződésünk van. Ez azt jelenti, hogy az EP tag nálunk készpénzben kiegyenlíti a helyszínen kiállított és tag részére átadott számlát. Ezeket a számlákat általában a tárgyévet követő március 31-ig az egészségpénztárak befogadják és a tag kártyáján lévő egyenlegének erejéig kifizetik a tag saját folyószámlájára. A számlák beküldéséről az EP tagnak kell gondoskodnia.

Ez utóbbi egészségpénztárak: Honvéd, AXA, OTP

Miért méressem meg időnként a vércukrom, a koleszterinem vagy éppen a trigliceridem szintjét?

Alapvetően a szervezetünk elváltozásával jó tisztában lenni, hogy időben szakemberhez fordulhassunk és ezzel megelőzhessünk későbbi negatív hatásokat.

A helyszíni vérelemzés messze nem egyenértékű egy klasszikus laborvizsgálattal és csak tájékoztató jellegűnek tekinthető.

Viszont előnye, hogy sorbanállás nélkül pár perc alatt egy közelítő értéket kapunk, mégha csak kíváncsiságból is.

A vércukrunkat érdemes sűrűbben megmérni, ezért sokan otthonra is beszereznek vércukormérőket. Akár heti, havi gyakoriság is indokolt lehet. Sajnos a cukorbetegeknek ezt naponta többször is ismételniük kell.

Koleszterin és triglicerid esetében már túl sűrű ellenőrzésre nincs szükség, mert annak értéke rövidtávon nem fog nagy változásokat mutatni. Néhány havonta vagy még annál is ritkábban jó egy ellenőrzést elvégezni.